„TASAKAAL ja  TERVIS“ – tervisevõimlemise ja  teraapilise enesetunnetuse sari

Jaanuar-juuni  2012

 

Juhendab:  terapeut ja hiina nei kung-võimlemise treener Rein Heinsalu

 

Me oleme nii bioloogilised kui vaimsed kooslused.

Me kõik kogeme pingeid, vahel  haigestume. 

 

Ohtudes,  ärevustes, ka ülekoormuses  säilitab keha ennast parimal talle kättesaadaval viisil. Et pinge lahendada, ennast kokku võtta, ujutavad me keha üle stressihormoonid.

 

Paraku, kui pinge ei möödu, harjub keha  ühtede hormoonide üleujutuse (näiteks stressis – dopamiiniga) ja teiste langusega (näiteks serotoniin) ära.  Just  selliseid mõjusid  väljendavad hiina meditsiinis yin ja yang– seda, et me organid mõjutavad  üksteist, reageerides ja püüdes esimestes reaktsioonides naasta tasakaalu. 

 

Hiina tervisevõimlemine nei kung, sajandeid vana õpetus, taastab pehmete liikumis- ja hingamisharjutuste kaudu kehameele nihkunud tasakaale.

 

„Pehmus võidab jäikuse, kange hakkab painduma, energia pääseb vabalt voolama”. Andes talle võimaluse, hakkab keha ennast tervendama. 

 

Chi- ja nei-kung , mis tulenevad nii hiina meditsiinist kui taoistliku või budistlikest joogatraditsioonidest, aitavad krooniliste  hingamishaiguste,  peavalude, seede-, lihas- ja liigesehaiguste, immuunsuspuudulikkuse, unetuse, ärevuse, kõikuva energia, depressiooni  jm. korral.  Need harjutused tasakaalustades meie hormonaaltalitust, ainevahetust ja tõstavad  jääkainete väljutamise võimet. 

 

Eriti kasulikud on nei-kung harjutused psüühiliste staasiste, seiskunud olukordade puhul, olgu nendeks siis umbejooksvad suhted, ülekaal, pidevad konfliktid või rudjuv rutiin. Kui muremõtted hakkavad korduma  ja kahtlused kuhjuvad – kõik see mõjutab hormonaalreaktsioonide kaudu meie tervist. 

 

Nei-kung harjutusi õpime  liikumis- ja teraapiatreeningus „Tasakaal”.

 

Juhendab:  Rein Heinsalu, terapeut ja hiina tervisevõimlemise nei-kung-treener

 

17. jaanuar kl 18.00 ja 25. jaanuar kl 18.00 toimuvad nei-kung võimlemise tutvustavad korrad, mis on hinnaga 2 EUR/kord.

 

Edaspidi võimleme 2 korda nädalas - üks kord on kolmapäeviti kl 18.00, teine kord on otsustamisel koos osalejatega (esialgu üheks variandiks laupäev). Trenni kestus: 1 h. 15 min

 

Osalustasu -  6.- EUR kord (kuutasu korral soodustus 10%).

 

Teraapiatreeningud toimuvad Avituse suures saalis.

Riietus: vaba, mis võimaldab liikumist

Eelnev treeningkogemus pole vajalik. 

 

Eelregistreerimine e-meilil:  rein@avitus.ee

Tel.:  51 066 16    

 

Pidevas stressis ja depressioonis jääb ajus  osa hormonaallüliteid "sisse" - tekib oleku  üleserutuse "muster". Aju reaktsioonide pilt on ülemääraselt intensiivne ja kirju.
Nei kungis nagu meditatsioonis aju ja ainevahetuse reaktsioonid rahunevad.

 

Aju elektrilise aktiivsuse skanneering hüpomaanias ja depressioonis (kompuuter-tomograafia)

 

 

Ülesvõte ajust meditatsioonis: harmooniline.

 

Nei-kung tervisevõimlemine tasakaalustab tervist

 

Aju neuronid

 

 

meditatsiooniseisundid vähendavad valu