Veel on vabu kohti veebruaris ja märtsis alustavale Stressikoolitusele

21. jaanuar 2013 - Triin Ülesoo

Stressist, depressioonist ja läbipõlemisest vaba tööelu Veel on vabu kohti gruppides, mis alustavad veebruaris (pühapäeviti) ning märtsis (esmaspäeviti).

Arengukeskus Avitus käivitas 11. märtsil 2012 poolteist aastat kestva koolitusprogrammi „Stressist, depressioonist ja läbipõlemisest vaba tööelu“, mille eesmärgiks on arendada osalejate oskusi oma psüühilise tervise, heaolu ja tasakaalu hoidmiseks ning aidata sellega kaasa nende tööturule naasmisele, seal püsimisele või töövõime parandamisele. 

 

Projekti toetab Euroopa Sotsiaalfond meetme "Tervislike valikute ja eluviiside soodustamine" raames, toetuse suurus on 16 519 eurot. Tänu fondi toetusele, on programmis osalemise omaosalus inimese jaoks minimaalse suurusega (9  eurot 60 koolitustunni kohta).   

 

Programm „Stressist, depressioonist ja läbipõlemisest vaba tööelu“ on mõeldud inimestele, kes tunnevad, et stress, probleemid meeleoluga või läbipõlemine raskendavad töö tegemist või tööle saamist. Kuna koolitus on nii probleemide leevendamiseks, kui ennetamiseks, ei ole koolitusel osalemise eelduseks stressi või depressiooni olemasolu.  

 

Programm omab Haridus- ja Teadusministeeriumi koolitusluba nr 6745HTM  

 

Koolituse jooksul õpitakse:

 • tundma stressi, depressiooni ja läbipõlemise märke ja põhjuseid;
 • kuidas isiksuseomadused mõjutavad stressi tekkimist, õpitakse tundma oma tugevusi ja nõrkuseid;
 • nägema takistavaid uskumusi ja hoiakuid ning neid muutma;
 • analüüsima suhteid ning kasutama enesekehtestamise tehnikaid;
 •  teaduspõhiseid mõtete ja emotsioonide juhtimise tehnikaid, lõõgastumist ja visualiseerimistehnikaid, kognitiiv-käitumusliku teraapia tehnikaid, probleemilahendusvõtteid;
 • kuidas teha tööd edukamalt ja pingevabamalt, milline on töö seos stressi ja läbipõlemisega;
 • kuidas läbi füüsilise tervise toetada psüühilist heaolu ja tervist; kuidas seada ja saavutada eesmärke

 

Õppimine toimub psühhoharidusliku rühmatöö vormis: vahelduvad lühiloengud, arutelud, testid ning eneseanalüüsi ja uute oskuste omandamise ülesanded. Koolitusprogrammi viivad läbi psühholoogiaaalse hariduse ja eriväljaõppega rühmajuhid.  

 

Neljas grupp alustab 3. veebruaril 2013 ning kestab 10 nädalat pühapäeviti kuni 7. aprillini. Grupp toimub iganädalaselt pühapäeviti, kell 11.00-17.00. Palume kohale tulla vähemalt 15 minutit varem, et koolitus saaks alata õigeaegselt. Kogunema võib hakata juba alates 10.30. Grupitöö ajal toimub 2 pausi, 13.00-13.30 ja 15.00-15.30.

 

Viies grupp alustab 4. märtsil 2013 ning kestab 10 nädalat esmaspäeviti kuni 6. maini. Grupp toimub iganädalaselt esmaspäeviti, kell 12.00-18.00. Palume kohale tulla vähemalt 15 minutit varem, et koolitus saaks alata õigeaegselt. Kogunema võib hakata juba alates 11.30. Grupitöö ajal toimub 2 pausi, 14.00-14.30 ja 16.00-16.30.  

 

Soovitatav on kohal olla kõikidel kordadel, sest koolituse teemad on omavahel seotud.  

 

Kohvipausidel pakutakse kohvi, teed ja puuvilja. Soovi korral võib oma lõuna kaasa võtta ja pausi ajal süüa. Kaasa peaks võtma vahetusjalanõud!  

 

Koolituse omaosalustasu on 9 €. Koolituse eest tuleb tasuda kogu summa ette.  

 

IV grupi läbiviijateks on Triin Ülesoo ja Anne-Ly Rõuk, V grupi läbiviijaks Kristi Leps.  

 

Koolitus toimub Arengukeskus Avituse ruumides aadressil Tuulemaa 12, Tallinn. Asume Tallinna Waldorfkeskuse 4. Korrusel. Sissepääs väravast sisenedes parempoolsest otsauksest! Parkimine on hoovis tasuta ja kohti jätkub kõigile.

 

Ühistranspordiga saab kohale: ·

 • bussidega nr 3, 40, 48 Kari või Randla peatus Madala tänaval (jalutada 300...400 m)
 • bussidega nr 32, 33 Madala peatus Sõle tänaval (jalutada 500 m)
 • bussiga nr 26 Niidi peatus (jalutada 600 m)
 • trolliga nr 9 Madala peatus Sõle tänaval (jalutada 500 m)
 • trammidega nr 1 ja 2 Maleva peatus Kopli tänaval (jalutada 750 m: Sõle, Lõime ja Tuulemaa tänav)

 

Ühte koolitusgruppi võetakse vastu 20 inimest. Arvestatakse registreerimise järjekorda ning ka põhjendust koolitusel osalemiseks (täidetav väli registreerimisvormis).

 

Osalemiseks tuleb:

 1)      Täita avituse kodulehel asuv registreerimisvorm http://www.avitus.ee/stressikoolitus/registreerimisvorm-1 2)      Oodata meilile kinnitust registreerimise kohta (võib võtta aega kuni 5 tööpäeva)

3)      Maksta koolituse eest - 9 €. Maksmisel on eelistatud pangaülekanne, kuid võib maksta ka esimesel korral kohapeal. Pangaülekande info saadetakse kinnitusmeilis.  

 

Põhjalikum info koolituse ja programmi kohta on üleval Avituse veebilehel http://www.avitus.ee/stressikoolitus

 

Küsimuste korral koolituse kohta võtke ühendust: Triin Ülesoo telefon: 51 555 02 e-post: triin@avitus.ee

Kommentaarid: 0
Email again:

Lisa kommentaar:

Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: