Tööd alustas meie venekeelne "Sa ei ole üksi" foorum - ”Помни, ты не одинок”

10. mai 2015 - Triin Ülesoo

Eestis alustas tööd esimene venekeelne vaimse tervise toetusfoorum „Помни, ты не одинок“- www.ptno.ru. See on toetav, sõbralik ja informatiivne vestlusruum vaimse tervise ja heaolu teemadel. 

Foorum on suunatud põhiliselt inimestele, kellel on probleeme depressiooni või ärevusega, kuid ka neile, kes on üldiselt huvitatud vaimse tervise teemadest ja psüühilisest heaolust.


Foorum lähtub oma töö põhimõtetes eestikeelse "Sa ei ole üksi" vaimse tervise foorumi tööst, mis on tegutsenud juba 7 aastat. Eestikeelses foorumis on 3300 kasutajat, 11 moderaatorit ja peaaegu 100 000 postitust. Kasutajate seas tehtud uuringud näitavad, et inimesed hindavad kõrgelt foorumist saadavat emotsionaalset toetust, julgustust,sõbralikku õhkkonda ning head infot ja kogemuslugusid vaimse tervise kohta. Foorum ei paku professionaalset abi  vaid on inimese jaoks lisatugi.


Uue foorumi moderaatorid on erineva taustaga  - kas psühholoogia või sotsiaaltöö haridusega või siis oma kogemusega vaimse tervise probleemidega hakkamasaamisel. Moderaatorid hoiavad foorumis head õhkkonda ja korda, suunavad arutelusid, annavad nõu, kui oskavad või suunavad spetsialistide poole. Paigas on selged reeglid. Foorumi tööd juhib ja superviseerib Arengukeskus Avitus (www.avitus.ee) -  nõustamiskeskus, millel on pikaajaline kompetents inimestega töötamises.


Foorumis osalemisest saab mitut moodi kasu. Tänu anonüümsusele on võimalik kirjutada probleemidest, millest muidu on raske rääkida. Teistega suheldes nähakse, et ei oldagi ainukesed, kellel taolised probleemid – tänu sellele tekib „normaalsem“ tunne. Foorumi õhkkond on sõbralik ning seal on ka võimalik ise teisi toetada. Oma mõtetest kirjutamine on protsess, mis aitab mõttevoolu aeglustada, probleeme distantsilt näha ning tekitada juba läbi selle suurema selguse. Samas saab abi ka lihtsalt teiste kogemusi lugedes ja lahti mõtestades. Foorumi plussiks on, et see on kogu aeg olemas – vajadusel võib sinna kirjutada ka kell 3 öösel. 


Venekeelse foorumi arendus on osa projektist „ AppsTerv – Veebipõhised rakendused vaimse tervise heaks“ ning seda rahastatakse Norra finantsmehhanismi 2009-2014 „Rahvatervis” programmi vahenditest.

Kontakt:
Anna Konovalova
Tel. 566 88 999
e-mail: anna@ptno.ru
www.ptno.ru

 

Avitus MTÜ

www.avitus.ee


Loe ka venekeelset uudist!

Kommentaarid: 0
Email again:

Lisa kommentaar:

Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: