Teraapiasuunad luubi all - analüütiline teraapia Pille Varmanniga
11. märts 2012 - Triin ÜlesooKolmapäeval, 18 aprillil tutvustab Pille Varmann analüütilist teraapiat üritussarja "Teraapiasuunad luubi all" raames.
psühhoanalüüsist, keskendudes samuti alateadvusele ja püüdele mõista alateadvuses toimuvat. Erinevalt Freudist, kelle jaoks alateadvus oli teadvusest välja tõrjutud mõtete ja tunnete prügikast, leidis Jung, et see on omaette maailm, justkui ookean, milles on lisaks pingeele ja probleemidele peidus ka piiramatu hulk andeid, loovust ja energiat, mis tavaolukorras pole inimesele kättesaadav. Kui Freud seostas psüühilist energiat seksuaalsusega, siis Jung, kes oli ise äärmiselt avatud ja vaimne inimene, keskendus seksuaalsuse kõrval oluliselt määra spirituaalsusele
ja inimese vaimsele arengule.
Pille Varmann alustas tööd sisehaiguste arstina 1986. aastal, ravides 13 aasta jooksul erinevaid südame-, kopsu- seedetrakti ja teiste siseelundite haigusi põdevaid patsiente. Juba karjääri alguses tekkis tal huvi psühhosomaatiliste häirete ja haiguste psüühiliste põhjuste vastu. See viis õppima erinevaid ida meditsiini tehnikaid, samuti psühhoteraapia meetodeid – muusikateraapiat (1988 - 1991), gestaltteraapiat (1993 – 1999) ning supervisiooni (2000 - 2003). 1999. aastal vahetas Pille Varmann eriala, astudes Tartu Ülikooli psühhiaatria residentuuri, mille lõpetas 2003. aastal. Samast aastast töötab ta Lääne-Tallinna Keskhaiglas psühhiaatrina, kus tema igapäevatööks on psüühikahäirete ravi.
Alates 2001. aastast on Pille Varmann õppinud jungiaanlikku analüütilist psühhoteraapiat, olles Rahvusvahelise Analüütilise Psühholoogia Assotsiatsiooni juurde kuuluva Eesti arengugrupi liige. Õpingud loodab ta lõpetada sertifitseeritud analüütikuks saamisega 2013. aastal. Alates 2004. aastast teeb Pille Varmann analüütilist psühhoteraapiat erapraksises.
Analüütilise psühholoogiaga seob Pille Varmanni sügav huvi inimese alateadvuses toimuva vastu, usk sisemiste ressursside ammendamatusse ning elukestvasse arengusse. Igapäevases tegevuses vajaliku jõu ammutab Pille vaimsetest otsingutest, matkamisest looduses, laulmisest, tantsimist ja maalimisest. Hobitõlgina on Pille Varmann tõlkinud ja toimetanud üle 10 psühholoogia-alase raamatu. Pille Varmann on Eesti Psühhiaatrite Seltsi ja Eesti C.G.Jungi nimelise Analüütilise Psühholoogia Seltsi liige.
Ürituste eesmärgiks on tutvustada inimestele erinevaid teraapiasuundi, seda nii teoreetilisest, kui praktilisest küljest. Sari on mõeldud lihtsalt huvilistele, psühholoogiatundengitele ning ka praktiseerivatele psühholoogidele, kes sooviksid paremat ülevaadet teraapia võimalustest Eestis ning rohkem teada saada erinevate teraapiate olemusest.
Iga teraapiasuunda tutvustab selle suuna esindaja ja kogenud praktiseerija. Üritusel antakse teoreetiline ülevaade teraapiasuunast ning milliste probleemide puhul sellest võib abi olla. Tuuakse elulisi näiteid ning võimalusel tehakse mõni praktiline ülesanne, et üritusel osaleja saaks parema ettekujutuse, kuidas selline teraapia toimib. On võimalus küsida küsimusi ja arutleda.
Läbitud teemad:
Kognitiiv-käitumuslik teraapia koos Peeter Pruuliga,
Lahenduskeskne lühiteraapia Mari Saariga.
Geštaltteraapia Karmel Talliga.
Üritustesari teeb koostööd ajakirjaga Psühholoogia Sinule. Koostöös ilmunud artikleid saab lugeda siit: http://www.avitus.ee/koolitused/teraapiasuundade-artiklid
Teraapiatutvustused toimuvad kord kuus, kell 18.00 – 21.00. Toimumiskohaks
Avituse ruumid aadressil Tuulemaa 12.
Ühe ürituse hind on 13 EURi.
Lisainfo ja registreerimine http://www.avitus.ee/koolitused/teraapiasuunad