„TASAKAAL ja TERVIS“ – tervisevõimlemise ja teraapilise enesetunnetuse sari

6. jaanuar 2012 - Triin Ülesoo

Algab uus nei-kung tervisevõimlemise sari! 17. jaanuar kl 18.00 ja 25. jaanuar kl 18.00 toimuvad tutvustavad üritused soodushinnaga 2 EUR/kord.

 

Jaanuar-juuni 2012

Juhendab: terapeut ja hiina nei kung-võimlemise treener Rein Heinsalu

 

Me oleme nii bioloogilised kui vaimsed kooslused.

Me kõik kogeme pingeid, vahel haigestume.

 

Ohtudes, ärevustes, ka ülekoormuses säilitab keha ennast parimal talle kättesaadaval viisil. Et pinge lahendada, ennast kokku võtta, ujutavad me keha üle stressihormoonid.

 

Paraku, kui pinge ei möödu, harjub keha ühtede hormoonide üleujutuse (näiteks stressis – dopamiiniga) ja teiste langusega (näiteks serotoniin) ära. Just selliseid mõjusid väljendavad hiina meditsiinis yin ja yang–seda, et me organid mõjutavad üksteist, reageerides ja püüdes esimestes reaktsioonides naasta tasakaalu.

 

Hiina tervisevõimlemine nei kung, sajandeid vana õpetus, taastab pehmete liikumis- ja hingamisharjutuste kaudu kehameele nihkunud tasakaale.

 

„Pehmus võidab jäikuse, kange hakkab painduma, energia pääseb vabalt voolama”.Andes talle võimaluse, hakkab keha ennast tervendama.

 

Chi- ja nei-kung , mis tulenevad nii hiina meditsiinist kui taoistliku või budistlikest joogatraditsioonidest, aitavad krooniliste hingamishaiguste, peavalude, seede-, lihas- ja liigesehaiguste, immuunsuspuudulikkuse, unetuse, ärevuse, kõikuva energia, depressiooni jm. korral. Need harjutused tasakaalustades meie hormonaaltalitust, ainevahetust ja tõstavad jääkainete väljutamise võimet.

 

Eriti kasulikud on nei-kung harjutused psüühiliste staasiste, seiskunud olukordade puhul, olgu nendeks siis umbejooksvad suhted, ülekaal, pidevad konfliktid või rudjuv rutiin. Kui muremõtted hakkavad korduma ja kahtlused kuhjuvad – kõik see mõjutab hormonaalreaktsioonide kaudu meie tervist.

 

Nei-kung harjutusi õpime liikumis- ja teraapiatreeningus„Tasakaal”.

 

Juhendab: Rein Heinsalu, terapeut ja hiina tervisevõimlemisenei-kung-treener

 

17. jaanuar kl 18.00 ja 25. jaanuar kl 18.00 toimuvad nei-kung võimlemise tutvustavad korrad, mis on hinnaga 2 EUR/kord.

 

Edaspidi võimleme 2 korda nädalas- üks kord on kolmapäeviti kl 18.00, teine kord on otsustamisel koos osalejatega (esialgu üheks variandiks laupäev). Trenni kestus: 1 h. 15 min

 

Osalustasu - 6.- EUR kord (kuutasu korral soodustus 10%).

 

Teraapiatreeningud toimuvad Avituse suures saalis.

Riietus: vaba, mis võimaldab liikumist

Eelnev treeningkogemus pole vajalik.

Eelregistreerimine e-meilil: rein@avitus.ee

Tel.: 51 066 16    

 

Nei-kung tervisevõimlemise info jääb edaspidi püsivalt kodulehele Terviseteemade alla.

 

Pidevas stressis ja depressioonis jääb ajus osa hormonaallüliteid "sisse" - tekib oleku üleserutuse "muster". Aju reaktsioonide pilt on ülemääraselt intensiivne ja kirju.

Nei kungis nagu meditatsioonis aju ja ainevahetuse reaktsioonid rahunevad.

 

Aju elektrilise aktiivsuse skanneering hüpomaanias ja depressioonis (kompuuter-tomograafia)

 

Ülesvõte ajust meditatsioonis: harmooniline.

 

Nei-kung tervisevõimlemine tasakaalustab tervist

 

Aju neuronid

 

meditatsiooniseisundid vähendavad valu

 

Kommentaarid: 0
Email again:

Lisa kommentaar:

Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: