Septembrist alustas tööd Leinatöö rühm

9. oktoober 2008 - t.

Õnnetusi ja surmajuhtumeid on harjutud pidama iga pere siseasjaks, millest tihti ei räägita. Seetõttu jäävad paljud lähedase kaotanud inimesed oma mõtete ja muredega üksi.

Leinamine ei ole ainult nutt ja lohutus, vaid pikk teekond tõusude ja langustega, raskemate ja kergemate aegadega, lootuste ja mälestustega. On perioode, kus seda teekonda oleks lihtsam käia koos kaaslastega, kellel on sarnane elukogemus. Iga kaotus on kindlasti eriline, kuid paljud inimlikud reageeringud on kõigil sarnased ja loomulikud. Nendest rääkimine ja aru saamine toob kergenduse.

MTÜ Avituse ja Moreno Keskuse koostöö tulemusena hakkavad sel sügisel koos käima leinatoetusgrupid lähedase kaotanud täiskasvanutele. Kaheksal õhtul septembrist detsembrini saab koos teiste kaaslastega ja spetsialistide abiga arutada kõiki küsimusi, mis leinateel tekivad.

  • Kuidas hakkama saada, kui tundub et üldse ei saa?
  • Kuidas tulla toime oma kahtluste ja hirmudega, üksinduse ja arusaamatute tunnetega?
  • Kuidas olla teiste hulgas ja jääda normaalseks?
  • Kuidas hoida alles usku ja lootust?

Peale arutelude saab kirjutada, joonistada, oma lugusid rääkida – just niipalju, kui keegi hetkel seda soovib. Need tegevused aitavad meie sisemisi protsesse käivitada, neist aru saada ja korrastada. Oma leina mõistmisel ja väljendamisel on sõnade kõrval palju abi sümbolitest, piltidest, värvidest ja isiklikest tähendustest.

Pille Isat, psühholoog

 

Koos saab lähedase kaotusest üle

Leinatee rühmi juhendavad grupiterapeudid ja kriisitöö spetsialistid Pille Isat ja Aivar Simmermann. Rühmatööle eelneb individuaalne vestlus, et igaühe vajadusi saaks  paremini arvestada. Eelvestlusele saab registreerida telefonil 51 555 02 või e-mailil triin@avitus.ee. Rühma rahastamist toetab Hasartmängu Nõukogu. Sarnased rühmad lapse kaotanud vanematele käivad koos Tallinna Raseduskriisi Keskuses, www.rasedus.ee.

Kommentaarid: 0
Email again:

Lisa kommentaar:

Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: