Psühhoteraapiaid tutvustav sari "Teraapiasuunad luubi all"

20. november 2011 - Anneli Valdmann

2012 jaanuaris alustame psühhoteraapiasuundi ja meetodeid tutvustava sarjaga koostöös ajakirjaga Psühholoogia Sinule.

Koostöös ka ajakirjaga “Psühholoogia Sinule” korraldab Avituse keskus ürituste sarja, „Teraapiasuunad luubi all“, mis tutvustab erinevaid teraapiameetodeid. Kuidas me selle sarja mõtteni jõudsime ja miks seda vaja on, saad lugeda lähemalt siit.

Ürituste eesmärgiks on tutvustada inimestele erinevaid teraapiasuundi, seda nii teoreetilisest, kui praktilisest küljest. Sari on mõeldud tavainimestele, psühholoogiatundengitele ning ka praktiseerivatele psühholoogidele, kes sooviksid paremat ülevaadet teraapia võimalustest Eestis ning rohkem teada saada erinevate teraapiate olemusest.

Iga teraapiasuunda tutvustab selle suuna esindaja ja kogenud praktiseerija. Üritusel antakse teoreetiline ülevaade teraapiasuunast ning milliste probleemide puhul sellest võib abi olla. Tuuakse elulisi näiteid ning võimalusel tehakse mõni praktiline ülesanne, et üritusel osaleja saaks parema ettekujutuse, kuidas selline teraapia toimib. On võimalus küsida küsimusi ja arutleda.

Üritused hakkavad toimuma üks kord kuus, esialgu jaanuarist maini. Ühe kohtumise pikkus on 2,5 - 3 h ning iga kord tutvustatakse erinevat teraapiasuunda. 
Kõigepealt on plaanis tutvustada peamisi psühhoteraapia suundi (kognitiiv-käitumuslik teraapia, analüütiline teraapia, lahenduskeskne lühiteraapia, gestaltteraapia, pereteraapia), hiljem jätkame teiste teraapialiikidega. Huvi korral käsitleme hiljem seda teemat probleemidest või sihtgrupist lähtuvalt - nt depressiooni või ärevushäirete ravi erinevused, laste teraapia, traumateraapia jt.
Üritusesarja avaüritus toimub 19. jaanuaril ning seal tutvustab Peetr Pruul kognitiivkäitumuslikku teraapiat.
Kevade jooksul räägib Mari Saari lahenduskesksest lühiteraapiast, Karmel Tall gestaltteraapiast ja Pille Vaarmann psühhoanalüütilisest suunast. Tutvustused jätkuvad 2012 sügisel.
 
Loe täpsemalt kogu üritustesarja ning teraapialiikide kohta SIIT.
Projekti koordineerib Triin Ülesoo. 
 

Kontaktid:

51 555 02


Täpsem info ja küsimused:

kristi@avitus.ee

56 665 996

 

Kommentaarid: 0
Email again:

Lisa kommentaar:

Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: