Loov Hing

18. jaanuar 2011 - Anneli Valdmann

Me kõik oleme võlurid ...
Me kõik oleme võlurid, mõned on juba leidnud viisi oma väge valitseda, teised aga alles otsime seda nagu saamatu võlur Schmendrik raamatus ,,Viimane ükssarvik“. Loovus on meis pulbitsev vägi ja kui õpime oma väge valitsema, võime olla justkui kõikvõimsad võlurid. Rühm on koht, kus selliseks võluriks õppida.
Samas omandame ka teoreetilisi teadmisi loometeooriast. Räägime näiteks sellest, mis see loovus üldse on, kuidas võlurit endas toetada saab ning kindlasti ka loovuse ja psühhopatoloogia seostest.
Loovusega, oma sisemise võluriga, püüame kontakti saada läbi mitmesuguste harjutuste, vahel midagi konkreetsest välja võludes, vahel mitte. Rühm on koht, kus olla sina ise ja katsetada erinevaid loovaid tegevusi, lasta oma sisemine võlur vabaks. Rühma tulekuks pole vajalikud mingisugused eelnevad teadmised või oskused.
Lisaks minule saab vähemalt mõned korrad ka külalisrühmajuhtide käe all toimetada.

Rühm alustab siis, kui registreerunud on piisav arv inimesi.  Ühe korra kestus on 1,5h ja hakkab toimuma üle nädala. Ühe korra tasu on 6 eurot, hinna sees on ka materjalide raha. Rühm toimub Avituses (Kadaka tee 141) esimese korruse saalis.

Rühma võtan 6-8 inimest, rühm hakkab toimuma juhul, kui vähemalt 6 inimest registreerub. Nii et palun eelnevalt registreeruda e-meili aadressil elereet.ehelaid@yahoo.com või telefonil 58350256. Telefonile ei pruugi mul olla võimalik igal ajal vastata.

Natuke minust:
Ülikoolis, kus õppisin Lähis-Ida ja Aasia kultuurilugu, olen läbinud loometeooriate aine ja hea meelega tegelen igal hetkel millegi loovaga. Üle 5 aasta olen õppinud mitmeid tantse (põhiliselt flamenco, aga ka kõhutants ja streetjazz, pluss paar lühikest argentiina tango koolitust). Kirjutamine on minu jaoks oluline, paar luuletust on võistluste kogumikes välja antud, olen kirjutanud ka Delfi Rahva häälele. Lisaks pakub loovate tegevuste poole pealt huvi fotograafia. Tallinn 2011 vabatahtlikuna olen ka ühe vastavateemalise koolituse läbinud.
Loovate tegevuste kõrval on põhiliseks huviks psühholoogia. Avituses olen läbinud eneseabirühmajuhtide koolituse.

Ele-Reet

http://loovuss.wordpress.com

Esimese kolme korra sisu:

1. kord
*tutvume
*üldised rühmaga seotud teemad
*proovime end kollaaži kaudu paberile panna

2. kord
*mis on loovus?
*tutvume põgusalt erinevate loovuse teooriatega
*reklaamime end

3. kord
*kuidas toetada loovust?
*mis on loovust ergutav ja mis pärssiv?
*liigume, otsime Isadora Duncaneid ja Martha Grahameid endas


 
Kommentaarid: 0
Email again:

Lisa kommentaar:

Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: