KÜSK Šveitsi Vabaühenduste fond toetab Avituse projekti "Terve mina - terve pere"

23. september 2011 - t.

 
21. septembril 2011 toimus KÜSK Šveitsi Vabaühenduste Fondi 2011.a. avalike teenuste äriplaani koostamise projektide lepingute allkirjastamine. Positiivse rahastusotsuse sai ka Avituse projekt "Terve mina - terve pere".

 

Taotlusvooru laekus 48 taotlust. Kokku said toetuse 21 projekti kogusummas 98 468, 56 eurot. Muude projektide ja eraldatud toetustega saab tutvuda KÜSK kodulehel.

 

Avitus teostab projekti „Terve mina – terve pere" perioodil september 2011-veebruar 2012. Projekti rahastab Eest-Sveitsi koostööprogrammi Vabaühenduste Fond ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital summas 4994,39 EURi. Antud projekt on esimene osa kaheosalisest taotlusvoorust ning keskendub äriplaani koostamisele, avaliku sektoriga koostöö saavutamisele ning ettevalmistavatele töödele. Äriplaani alusel on plaanis osaleda ka programmi teises voorus ning alustada sisuliste tegevustega, milleks on depressiooni ja vanemahariduse nõustamisprogrammide elluviimine Tallinnas, Keilas ja Viimsis.

 

Avitus MTÜ projekt  „Terve mina – terve pere“ seisneb teenuste arendamises, mis keskenduvad depressiooni ennetamisele ja leevendamisele ning vanemahariduse pakkumisele eesmärgiga leevendada vanemate stressi ning kasvatada terveid ja toimetulevaid lapsi, ennetades sotsiaal- ning terviseprobleeme tulevikus.

Projekti eesmärgiks on koostöös avaliku sektoriga avalike teenuste kättesaadavuse suurendamine kohalikele elanikele vaimse tervise tugevdamiseks:

* teenuste äriplaani väljatöötamise

* depressiooni ning vanemahariduse nõustamisprogrammide struktureeritud materjalide väljatöötamise ning

* teenuste hindamiskriteeriumite ja -vahendite väljatöötamise kaudu.

Projekti käigus on plaanis saavutada toimiv ja tõhus koostöö avaliku sektoriga ja kaasatud partneritega: Sotsiaalministeeriumi Rahvatervise osakond, Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet, Viimsi vald, Keila linn, Püünsi kool ja Tartu Herbert Masingu kool. Projekti lõpuks on olemas läbimõeldud äriplaan, mille alusel on võimalik programm käivitada ning praktilised õppe- ja juhendmaterjalid 4 teenuse läbiviimiseks (depressiooni lühikoolitus, depressioonirühm, emade psühholoogiline koolitus, lapsevanemate kool). Samuti on väljatöötatud efektiivne teenuste hindamissüsteem.

 

Pikemalt saab projekti kohta lugeda SIIT.

Kommentaarid: 0
Email again:

Lisa kommentaar:

Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: