Avituse depressioonirühm alustab kaheksandat hooaega

2. september 2010 - t.

18. septembrist alustab kaheksandat hooaega Avituse depressiooni- ja bipolaarse häire rühm, mis on mõeldud meeleoluhäiretega inimestele ja nende lähedastele.

Depressioonirühm tegutseb avatud rühma põhimõttel – liituda saab igal ajal ning kohal käia võib siis, kui selleks soovi on. Samas on soovitatav teha läbi terve aastane programm, sest selle ülesehitus on koostatud nii, et oleks võimalik saada vajalikud teadmised depressiooni kohta alustades taustateguritest ja põhjustest ning lõpetades sellega, mida saab ise ära teha, et depressioonist välja tulla ning terveks jääda.

 

Aasta jooksul, septembrist maini, räägime:

  • miks tekivad meeleoluhäired
  • kuidas kujuneb isiksus, tema reageerimis- ja tajumisviisid
  • mida saame muuta me ise
  • õpime juhtima ja ümber kujundama oma mõtteid ja emotsioone
  • lisaks praktiline info arstide, ravimite, looduslike abivahendite-tehnikate ja muu kohta

 

Tavalise rühma ülesehitus on selline, et kõigepealt on teoreetiline osa, kus rühmajuht tutvustab teemat ning annab edasi teadmisi ja hiljem toimub arutelu. Teooria tehakse omaseks ja lihtsaks läbi eluliste näidete ja osalejate kogemuste. Kasutatakse ka loovteraapia võtteid. Ühes rühmas on tavaliselt 5-15 inimest. Grupid saavad kokku regulaarselt 2 korda kuus ja rühmatöö pikkuseks on 1,5-2 tundi.Grupis kehtivad reeglid:

  • kõigil on õigus osaleda, kuid õigus on ka vaikida ja vaid kuulata,
  • kõik mida räägitakse jääb rühmas osalejate vahele
  • üksteist usaldatakse ja toetatakse, ollakse sõbralikud

 

Depressioonirühma juhib nõustaja Anneli Valdmann, kellel on pikaajaline kogemus – ta on 7 aastat juhtinud depressioonirühma ning emade stressirühma. Kaks aastat on ta edasi andnud oma kogemusi Avituse rühmajuhtide koolitusel, kust on võimalik saada teadmisi eneseabirühmade käivitamiseks ja juhtimiseks. Lisaks töötab ta individuaalse nõustajana.

 

Rühmatöös on osalustasu 50.- kord. Osalustasu soodustus 50% kehtib töötutele ja õpilastele, mittetöötavatele 1,5-3 aastaste laste emadele

 

Esimeste rühmade teemad on järgmised:

18. september: Hooaja avamine, sissejuhatus ja tutvumine

02. oktoober: Taju, tunnetus, tegutsemine

16. oktoober: Võtmeetapid meie elus (mis mõjutab psüühiliste probleemide tekkimist ja säilimist).

 

Rohkem infot saab depressioonirühma lehelt.

Kommentaarid: 0
Email again:

Lisa kommentaar:

Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: