Tööalane rehabilitatsioon ehk taastumise toetamise teenus Avituses


Tegevusluba nr SRT000192

Avitus pakub tööalase rehabilitatsiooni ehk taastumise toetamise teenuseid inimestele, kelle töövõime on vähenenud  psüühikahäiretest tulenevate piirangute tõttu.

Avitusel on 10-aastane töökogemus meeleolu- ja ärevus-häirete, aktiivsus- ja tähelepanuhäirete ning Aspergeri sündroomiga inimeste toetamisel. Meil on hea kogemus erinevate psühhosotsiaalsete toetustegevuste pakkumisel - 
nõustamised
teraapia
grupitöö
peretöö

Avituse rehabilitatsioonimeeskonda kuuluvad:
psühholoogid
psühhiaater
sotsiaaltöötaja
loovterapeut
tegevusterapeut
kogemusnõustajad
Kokku 17 spetsialisti.

Teenuseid pakutakse Tallinnas

Teenuste hinnakiri


Teenuse nimetus

Tunni hind 

(60 min)Psühholoogi nõustamine

 ·         Individuaalne nõustamine

32 €·         perenõustamine

45 €·         grupinõustamine

15 €/inTegevusterapeudi töö

 ·         Individuaalne töö

32 €·         perenõustamine

45 €·         grupinõustamine

15 €/inKogemusnõustamine

 ·         Individuaalne nõustamine

26 €·         perenõustamine

36 €·         grupinõustamine

15 €/inSotsiaaltöötaja nõustamine

 ·         Individuaalne nõustamine

32 €·         perenõustamine

45 €·         grupinõustamine

15 €/inLoovteraapia töö

 ·         Individuaalne töö

32 €·         perenõustamine

45 €·         grupitöö

15 €/inFüsioterapeudi töö


-         Individuaalne töö
32 €


-         perenõustamine
45 €


-         grupitöö
15 €/in


Psühhiaatri konsultatsioon

 ·         individuaalkonsultatsioon

50 €


Mida erinevad spetsialistid teevad?

Psühholoog...

...Arvamus, mille kohaselt käivad psühholoogi juures vaid nõrgad inimesed, on vale. Psühholoogi juures käivad targad inimesed, kes teavad, et nad vajavad toetust, näevad et nende probleemide juures oleks nõuandest abi ning hoolivad enda tervisest ja heaolust. 


Meil pakuvad psühholoogilist nõustamist spetsialistid, kes on psühholoogiaalase kõrghariduse ja väga mitmekülgse täiendväljaõppega. Kogemuste pagas erinevatest valdkondadest, kus varem tööd on tehtud on lai ja annab võimaluse pakkuda tuge väga erinevate murede korral.


Kogemusnõustaja...

...Kogemusnõustamine on Eestis uus, kuid mujal maailmas küllaltki levinud teenus. Sisuliselt on seda tehtud juba aegade algusest saati – igas kogukonnas on leidunud liikmeid, kes oma kogemusi julgustaval moel teistega jagada oskavad ning seeläbi oma elus aset leidnud õppetunde realiseerida saavad. 


Avituse kogemusnõustajad on lisaks oma väärtuslikele elukogemustele läbinud ka pika ja põhjaliku väljaõppe, mille käigus on omandatud nõustamisoskused ja läbi töötatud oma isiklik lugu, võimaldades seda teiste aitamiseks parimal viisil kasutada.

Kogemusnõustamine võib olla nii lühike, ühe-kahe kohtumisega piirduv ettevõtmine kui ka pikem protsess, milles on oma osa ka kliendi kogemuse jagamisel. Paljud inimesed on leidnud, et kogemusnõustaja juurde tulek on vabastanud hulga kogunenud pingeid, kuna on võimalik end tühjaks rääkida ja kuulamas on inimene, kellel endal sama kogemus juba olemas.

Kogemusnõustajatena on meie taastumise toetamise meeskonnas mitmeid inimesi, kes on olnud depressioonis, kannatanud ärevushoogude ja paanikahäire all või kogenud muid elulisi kriise ning tänaseks on nad läbinud väljaõppe ja valmis oma kogemuste pinnalt teisi, kellel sama teekond jalge all, abistama ja toetama.


Loovterapeut...

...Ühte loovteraapia protsessi mahub vestlusi, vaikimist ja loovtööd. See võib olla üks töö, mida inimene teeb 10 seansi jooksul või 30 tööd, mida inimene teeb ühel seansil.


Kohtume tihti inimestega kes kardavad eneseväljendamist kunsti vahendusel, sest neile on kunagi koolis öeldud, et nad ei oska joonistada. Ületades hirmu saada negatiivne hinnang alustavad nad loovtöödega ja läbi selle avastavad ennast, leiavad vastuseid küsimustele, leiavad oma töödest ja iseendast midagi täiesti uut. Loovteraapias pole oskus joonistada vajalik, see kujuneb protsessis. 


Loovtööl ja kunstil on loovteraapias oluline koht terapeudi ja inimese vahel. Teraapia protsessi mõjutab nii töö loomise protsess, kui selle vaatamine ja lahti mõtestamine. Vahel ei ole vaja teraapias muud, kui lasta inimesel minna loomise protsessi, vahel on eesmärgini jõudmine keerulisem. Igal juhul on teekonnal parema enesetundeni kaasas terapeut.


Sotsiaaltöötaja...

...juhendab Sind sotsiaalsüsteemi labürindis, et sulle vajalik info ja abivõimalus leida. Koos sinuga sulle sobivas tempos ning parima metoodikaga avastame kes, kus ja kuhu sa teel oled.


Psühhiaater...
...Rehabilitatsioonitöös ei võta psühhiaater üle sinu igapäevast ravimist - ravimite kirjutamist ja jälgimist. Küll aga saab psühhiaater konsulteerida diagnoosi ja raviskeemi osas. Psühhiaater aitab paremini aru saada psüühilistest haigustest ja saab arstina jagada teadmisi, kuidas sellega tegeleda. Lisaks on meeskonnaliikmete konsultant, et kõigil oleks hea pilt sellest, kuidas kõige paremini sinu vajadustega arvestada.

Meie spetsialistid

psühholoog

Ingrid Tiido„Meil ei ole oma elus valikut: me ei saa olla keegi teine, vaid ainult me ise.“


Elus tuleb ikka ette olukordi, kus me ei tea, mida peale hakata iseenda, oma lastega, või elukaaslasega…Ma olen olemas, et aidata Sul mõista, mida Sa tegelikult tahad ning usaldan Sinu soovi kasvada ja muutuda. Olen hariduselt psühholoog, täiendanud ennast perelepituse ja supervisiooni (töönõustamise) valdkonnas.psühholoog

Teele Ööbik

"Valu mõte on meid üles äratada. Valu on selleks, et seda kanda ja kuulata - nagu raadio. Kogedes valu tunned sa oma tugevust. Kõik sõltub sellest, kuidas sa seda kannad ja kuulad." Fritz Perls, gestaltteraapia looja.

Olen hariduselt psühholoog ja psühhoterapeut, see tähendab - ma olen sulle toeks, kui sa tunned, et mõni mure on liiga keeruline ise lahendada või raske üksi kanda. Olen sulle teekaaslaseks ja aitan leida just sinu jaoks õiget lahendust või leevendust. 


Lõpetasin ülikooli 2001. aastal ja sealt saadik töötan sel alal. 2016. aastal omandasin psühhoterapeudi kutse. Elukogemused - nagu töö vanglas, hooldekodus, emaksolemine kolmele lapsele, abielu ja muu - on mulle juurde andnud palju mõistmist ja hoolimist inimeste erinevate vajaduste suhtes.psühholoog
Age Tammeorg
 

"Inimene näeb maailmas seda, mida ta kannab oma südames" (Goethe).


Peame kandma oma peas rahulikke ja häid mõtteid, et kanda oma südames rahulikke, häid tundeid, et näha elu rahuldustpakkuva ja rõõmsana. Leiame koos üles need võimalused, et südames oleks rohkem rahu, rõõmu ja tasakaalu.


Mõned mõtted on meile sõbrad, mõned aga vaenlased. Sõbrad teevad meid rõõmsaks, vaenlased hirmutavad ja kurvastavad. Mõtted näitavad meile tee tunneteni. Tahan olla abiks, et leiaksid taas üles sõbrad ja võtame midagi ette vaenlastega.


Oman psühholoogiaalast kõrgharidust, ning olen ennast täiendanud kognitiiv-käitumisteraapia, süsteemse pereteraapia, lahenduskeskse lühiteraapia ning teadveloleku koolitustel.


psühholoog

Mari Kollo


„Kõige ilusamad inimesed, keda oleme teadnud, on need, kes on tundud lüüasaamist, kogenud kannatust, võitlust, kaotust ning leidnud tee nendest sügavustest välja.“ Elisabeth Kübler-Ross


Mina olen Mari, psühholoogia magister ja omandamas kliinilise psühholoogi kutset. Nõustanud aastast 2015 ning läbinud kognitiivse käitumisteraapia, lahenduskeskse lühiteraapia ning motiveeriva intervjueerimise baaskursused.

Niisiis sul on suur kotitäis sidruneid. Tule, vaatame, kas saame neist teha limonaadi või mõtleme, mis nendega teha. Sest kott on ju raske, sidrunid on õudselt kibedad ja hapud. Kuid kui neid targasti kasutada, saad juurde väärtuslikku kogemust, teadmisi ja hunniku elujõudu andvaid vitamiine.


Loovterapeut

Alissa Ivanova

„Kunst on peegel, millesse vaadates inimene tunneb ära midagi endast, millest tal polnud aimu“ (Alain, 1936)


Olen 2013. aastal lõpetanud kunstiteraapia eriala draamateraapia suunal. Praegu olen visuaalkunstiteraapia magistriõpingute lõpetamise faasis.

Igapäevaselt töötan peale Avituse veel teises rehabilitatsiooni meeskonnas erivajadustega laste ja täiskasvanutega. Varasem tööpraktika hõlmab tegelemist psüühika- kui sõltuvushäiretega, töö kaotanud inimestega, hooldekodus elavate eakate ning lastekodu noorukitega. 


Oma töös kasutan psühhodraama teoreetilist lähenemisi ning ühendan need kunstiteraapia meetodite ning tehnikatega. Pean oluliseks pidevat enesearendamist ning selleks, püüan omavahel põimida teooriad teraapiast, filosoofiast, antropoloogiast ja kunstist.Psühhiaater
Pille Varmann


"Haigus on sügavamas tähenduses üks individu-atsiooniprotsessi staadium." C. G. Jung


Olen rohkem kui 30-aastase töökogemusega arst spetsialiseerumisega sisehaigustele ja psühhiaatriale. Olen läbinud gestaltteraapia väljaõppe, alates 2013. aastast olen jungiaanlik analüütik. Muudest psühhoteraapia meetoditest olen õppinud veel muusikateraapiat, traumateraapiat ja sümboldraamat.


Arstina pean oluliseks pühendumist tervenemisprotsessile ja head koostöösuhet arsti ja patsiendi vahel. Just sellises suhtes, kus arst ja patsient on võrdsed partnerid, saab tekkida usaldus, mis aitab parima tulemuseni jõuda. Kuna oman laiapõhjalist ettevalmistust, aitan teil orienteeruda meditsiini keerukas labürindis, vaadates inimese tervislikku seisundit alati ühe terviku, mitte osadeks lahutatuna. Arstina olen nõudlik, eeldades patsiendilt pühendumist ja regulaarset tööd iseendaga, kus fookuses on sisemine areng kõkide oma raskuste ja sõlmpunktidega.


Lisaks on meie meeskonnas 9 kogemusnõustajat, kellel on kogemusi selliste probleemidega nagu depressioon, ärevushäire (paanikahäire, sotsiaalärevus), bipolaarne häire, läbipõlemine, tugev stress, laste käitumishäired ning elulised kriisid nagu näiteks lahutus, suured elu- ja töökohavahetused, töötus, suhtekriisid, lähedase enesetapp jpm.

Teenuse raames pakutavad grupitööd

Depressioonigrupp
Ärevushäire kogemusgrupp

Kuidas tööalase rehabilitatsiooni ehk taastumise toetamise teenust saada? 

Kellel on võimalus teenuseid saada ja mida peab selleks tegema, loe siit


Info ja teenusele registreerimine:

Katrin Randrüüt - teenuse korraldaja
taastumine@avitus.ee
522 46 90