Lastevanemate koolitused

Karli lugu

Lühidalt ja liialdamata öeldes oli Lastevanemate koolis osalemine üks mu senise elu parimaid otsuseid!

 

Pikemalt öeldes andis koolitusel osalemine mulle selle kõige tähtsama – kindlustunde, et saan hakkama kõigega, mida lapsevanemaks olemine mulle toob. Loomulikult ei tähenda see seda, et sain kuidagimoodi lõplikult valmis ja enam polegi vaja kõnealuses vallas areneda. Kindlustunne on aga tugev vundament, kuhu on hea perekonna nimelist maja ehitada.

 

Sa võid lugeda kümneid raamatuid lastekasvatusest, kuid mitte miski ei asenda koolituse usalduslikku õhkkonda, kogemuste elavat jagamist ja suurepärast koolitajat, kes on eeskujuks nii oma sõnade kui ka tegudega.

 

Lõpetuseks, see koolitus – ja laste kasvatamine üldiselt –, pole ainult naiste värk, see on ka meeste „värk“, ning parim variant on, kui mõlemad lapsevanemad osa võtavad. Algusest lõpuni. Koos. Täpselt nagu elus.

 


Pireti lugu

Mida on mulle andnud Lastevanemate kool?


Avardanud minu maailmapilti. Ehk oskan nüüd asju vaadata ka kaugemalt kui oma mätta otsast. See aga omakorda on äärmiselt vajalik mõistmaks paremini inimesi enese ümber.

Andnud mulle juurde sisemist rahu, et toime tulla igapäeva kiire elu ja lastega.

Õpetanud, et alati on olemas lahendus, tuleb vaid osata see üles leida. Ja see lahendus võib vabalt olla igaühel erinev. Me oleme ju kõik erinevad.

Sellist sorti koolitused on äärmiselt vajalikud ja arendavad. Väikelaste emad on tihtipeale oma murede ja tunnetega üksi jäänud ega oska sealt august kuidagi välja tulla. Sellelt koolituselt ei saa suuri elutarkusi, küll aga kogemusi, teadmisi, et sa pole üksi. Oma maailmapildi korrastamist. Sind kuulatakse ära ning see juba iseenesest on väärtus omaette. Rääkimata sellest, et kogu grupp püüab sinu murele nõu ja jõuga lahendust leida.

Meil kõigil on vaja vahel vaadata enesesse, oma tegemistesse. Teha korrektiive. Üksinda on seda teha keeruline. Kui olukord on ka ebameeldiv, lükkame selle teadmata ajaks edasi. Paljud meie nö sundkäitumised pärinevad just lapsepõlvest. Kui me pole aga rahu sõlminud oma minevikuga, ei suuda me ka nautida tulevikku. Ka neid teemasid sai lahatud koolitusel. Nii mõnigi asi selles valdkonnas sai selgemaks ning on nüüd lihtsam aktsepteerida ja edasi tegutseda.

Tugev vaimne tervis on ühe hästi funktsioneeriva pere tugev alustala. Kui see logiseb, vajub ka maja ühel heal päeval kokku. Seega usun, et ka meie pere nn.tugev alustala sai tänu koolitusele veelgi tugevamaks ja vastupidavamaks.


Aitäh!

Mina olen siit koolituselt saanud oluliselt rohkem kui ma eales arvata oleks osanud.