Ärevushäire kogemusgrupp 

Ärevushäire kogemusgrupi eesmärk on ärevushäirega inimeste toimetuleku ja taastumise toetamine.

Õpime ennast ja oma tundeid paremini tundma ning nendega toime tulema, lisaks saab grupis osaledes uusi teadmisi ning soovi korral on võimalik ka oma kogemusi, teadmisi ja oskusi jagada. Grupis on võimalik teiste inimeste kogemuste kaudu tajuda, et oled osa tervikust :)

See grupp on mõeldud eelkõige üleliigse ärevusega kimpus olevale inimesele oma olukorraga toime tulemiseks ning taastumiseks, kuid osalema on oodatud ka ärevushäirega inimese pereliikmed või lähedased. 

Kohtumised leiavad aset Tallinnas ning tegutseme avatud grupi põhimõttel: osalemine on vabatahtlik ning grupiga võib liituda siis, kui inimene seda soovib ja vajab. See tähendab, et kohale võib tulla iga kord, kord kuus või täpselt sellise sagedusega, nagu osaleja soovib. Meie kohtumised leiavad aset üle ühe nädala õhtustel aegadel ning üks kohtumine kestab 1,5-2 tundi, olenevalt osalejate arvust ja teemast.

Ärevushäire kogemusgrupp jõustab ja toetab taastumisprotsessi.

Kõik kohtumised koosnevad teoreetilisest ja praktilisest osast: grupijuht avab vastava kohtumise teemat erinevatest aspektidest ning jagab vajadusel ja võimalusel oma kogemust ning teadmisi. Järgneb praktiline osa, mis võib koosneda arutelust, rühmatööst, individuaalsest ülesandest või paaristööst. Kasutatakse pildikaarte, tundekaarte, erinevaid rühma- ja individuaaltöö meetodeid, sh. suhtlemisoskuste ja isiksusetüüpide teste.

Meie teemad:

1. Ärevushäire olemus, selle põhjused ja väljendumine
2. Stress ja läbipõlemine
3. Sotsiaalärevus
4. Paanikahood
5. Depressioon
6. Foobiad
7. Ärevushäire ja kaasnevate seisundite ravi erinevad meetodid
8. Taastumist toetav toitumine ja vitamiinid
9. Erinevad tehnikad lõõgastumiseks
10. Eksiarvamused, automaatmõtted ja nende vaidlustamine
11. Tunnete teadvustamine, nimetamine ja nende väljendamine
12. Suhtlemisoskused ja enesekehtestamine
13. Kuidas ennetada tagasilangust?

Mõni teema on laiem ning seda käsitleme mitmel kohtumisel, samuti jätame ruumi nö. vabadele teemadele, ehk, saame ühisel kokkuleppel tegeleda ka nende teemadega, mis üles kerkivad ja vältimatut käsitlemist vajavad.

Grupiga liitumiseks tuleb kindlasti enne esimest külastuskorda grupijuhiga ühendust võtta ja end kirja panna! 

Meie rühmatöö põhilised reeglid on:
  • Kõik, mida räägime, jääb meie vahele: usaldame!
  • Toetame teineteist
  • Õigused vaikida, osa võtta, jälgida

Hind on 4 EUR kord. Osalustasu soodustus 3 EUR kord kehtib ametlikult registreeritud töötutele ja õpilastele, mittetöötavatele pensionäridele ja 1,5-3 aastaste laste emadele.

Tervishoiu-, tööhõive- ja hoolekandeasutuste (sh tööalase rehabilitatsiooni) klientide hind on täishind 15 €/h.

Ärevushäire kogemusgrupi kohtumised leiavad aset üle ühe nädala  algusega kell 18:00 Tallinnas, Avituse saalis aadressil Koskla 16. Kuupäevad lisatakse lehele peagi.

Lisaküsimustele vastuste saamiseks ja grupiga liitumiseks palume grupijuhiga ühendust võtta: 
Liisa Paavel
tel. 51 14 363
e-post liisa@avitus.ee